Kaliteli Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

İzmir web tasarım ajansı olarak size nasıl bir siteniz olması gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Firmalar için artık dijital mecrada yer almak bir zorunluluk. Nasıl gerçek hayatta bir dükkanınız varsa dijital dükkanınız da web siteniz. Bu sebeple çok ince düşünerek tasarlanmalı. Günümüzde özellikle hazırlanan sitelerin google kriterlerine uygun olması çok önemli. Hazırlanan tasarım özellikle full responsive yani mobil uyumlu olmalı, tüm cihazlarda düzgün görüntülenebilmeli, açılış hızları yüksek ve görsel optimizasyonlarının yapılmış olması gerekli, seo alt yapısı ve düzgün kod yapısına sahip olmalı.

Mobil Uyumluluk

Google mobil uyumlu olmayan web sitelerini bir nevi cezalandırarak arama kısmında daha aşağılarda sıralanmasını sağlıyor. Bunun için mantıklı bir gerekçeleri var. Çünkü günümüz internet kullanıcılarının neredeyse %70’i artık telefon ve mobil cihazlardan internete giriyor.
Bu kadar büyük bir kitleyi siz de karşınıza almak istemezsiniz. Bu sebeple web sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olun.

SEO

Google’da üst sıralarda yer almak her firmanın en büyük amaçları arasında. O kadar büyük bir müşteri kitlesi söz konusu olunca tabiki herkes bu pastadan pay almak için bir yarış içerisine giriyor. Google reklamlarının dışında organik olarak üst sıralarda çıkabilmenin de bazı kriterleri var. Seo hakkında detaylı bilgiye blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

100% SEO UYUMLU kurumsal web site tasarımlarımızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kullanılabilirlik ve Arayüz

Kullanıcı deneyimi, kurumsal şirketlerin web siteleri için büyük bir önem arz ediyor. Kullanıcı dostu yazılımların kullanılması ve ziyaretçiler için web sitesinin kullanılabilirliğinin arttırılması gerekiyor. Kullanımı zor karmaşık bir site kimsenin tercihi değildir. Onca çaba verilerek web sitesine çekilen müşteri kötü bir arayüz sebebiyle aradığını bulamayarak sitenizden çıkabilir. Buda tüm emeklerinizin çöpe atılması demek..

Müşteri arayüzünün önemini anlamak için yabancı kaynaklara da göz atın; hubspot/blog

Kullanıcıları Etkileşime Geçirin

Kullanıcılara eylem çağrısında bulunmak kurumsal web sitelerinin başarıya giden yoldaki bir diğer adımıdır. Kolay iletişim formları, kolay arama butonları, click to whatsapp etkişelimleri müşterilerin çok daha kolay ve hızlı bir şekilde sizinle iletişime geçmesini sağlar. Bu yüzden izmir web tasarım ajansı olarak tüm bu kriterlere çok önem vererek hazırladığımız tüm sitelerde bunlara yer veriyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

Gece Tasarım olarak İzmir Web Tasarım alanında en kaliteli hizmeti veriyoruz. Buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Categories: Genel